Till startsidan

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Ingesunds folkhögskola.

Postadress

Region Värmland
Ingesunds folkhögskola
651 82 Karlstad

Besöksadress

Ingesundsvägen, Arvika

Telefon, fax och e-post

Telefon, växel: 010-83 31 550 
E-post: ingesund@regionvarmland.se
Fax: 0570-385 75

Organisationsnummer: 232100-0156

 

 

Personal

Svartvit ansiktsbild av Tarja Nevala Berlingson.

Tarja Nevala Berlingson
Rektor
Telefon: 010-833 15 51
Mobil: 073-060 08 12
E-post: tarja.berlingson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Olle Edberg.

Olle Edberg
Biträdande rektor
Telefon: 010-833 15 69
Mobil: 073-021 79 86
E-post: olle.edberg@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Helen Harnell.

Helen Harnell
Biträdande rektor
Telefon: 010-833 15 52
Mobil: 070-654 85 52
E-post: helen.harnell@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Lissbritt Aurvind Norman.

Lissbritt Aurvind Norman
Kvalitets-/projektsamordnare
Telefon: 010-833 15 80
E-post: lissbritt.aurvind@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Margaretha Ström.

Margaretha Ström
Internatföreståndare/samordnare marknadsföring
Telefon: 010-833 15 61
E-post: margaretha.strom@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Ann-Catrin Öberg.

Ann-Catrin Öberg
Administratör
Telefon: 010-833 15 77
E-post: ann-catrin.oberg@regionvarmland.se


Svartvit ansiktsbild av Lisa Schröder.

Lisa Schröder
Linjeledare
Telefon: 010-833 15 82
E-post: lisa.schroder@regionvarmland.se

Henric Ahlgren
Specialpedagog
Telefon: 010-833 15 72
E-post: henric.ahlgren@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Hans Hellström.

Hans Hellström
Lärare
Telefon: 070-392 75 99
E-post: hans.hellstrom@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Karl Ljunggren.

Karl Ljunggren
Lärare
Telefon: 010-833 15 64
E-post: karl.ljunggren@regionvarmland.se

Lena Örnberg
Specialpedagog
Telefon: 010-833 15 53
E-post: lena.ornberg@regionvarmland.se

Allmän kurs - Svenska som andraspråk

Svartvit ansiktsbild av Birgitta Waerme.

Birgitta Waerme
Linjeledare
Telefon: 010-833 15 81
E-post: birgitta.waerme@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Shohreh Ketabian Johnsson.

Shohreh Ketabian Johnsson
Lärare
Telefon: 010-833 15 54
E-post: shohreh.ketabian-jonsson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Therese Oldenvik.

Therese Oldenvik
Elevassistent
Telefon: 010-833 15 64
E-post: therese.oldenvik@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Zahra Taheri.

Zahra Taheri
Lärare
Telefon: 072-468 48 53
E-post: zahra.taheri@regionvarmland.se

Svartvit bild av Liselott Fjellheim.

Liselott Fjellheim
Linjeledare
Telefon: 010-833 15 66
E-post: liselott.fjellheim@regionvarmland.se

Svartvit bild av Liv Midboe

Liv Midbøe
Lärare - Bild
Telefon: 010-833 15 65
e-post: liv.modboe@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Göran Sundin.

Göran Sundin
Lärare - Trähantverk
Telefon: 010-833 15 65
E-post: goran.sundin@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Marja Wikström.

Marja Wikström
Lärare - Keramik
Telefon: 010-833 15 65
E-post: marja.wikstrom@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Pär-Anders Zetterberg.

Pär-Anders Zetterberg
Linjeledare
Telefon: 010-833 15 68
E-post: par-anders.zetterberg@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Rasmus Bolin Andersson.

Rasmus Bolin Andersson
Kursansvarig Studio / Spelmusik
Telefon: 010-833 15 59
E-post: rasmus.bolin.andersson@regionvarmland.se

Ansiktsbild av Lotta Delebrant.

Lotta Delebrant
Kursansvarig Ensemblespel
Telefon: 010-833 15 59
E-post: lotta.delebrant@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Marie Johansson.

Marie Johansson
Kursansvarig Singer-Songwriter
Telefon: 010-833 15 59
E-post: marie.johansson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Per-Owe Solvelius.

Per-Owe Solvelius
Kursansvarig Musiklinjen College
Telefon: 073-270 28 51
E-post: per-owe.solvelius@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Fredrik Uvefalk.

Fredrik Uvefalk
Lärare Gitarr
Telefon: 010-833 15 59
E-post: fredrik.uvefalk@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Johanne Skillingstad.

Johanne Skillingstad
Kursansvarig
Telefon: 070-647 76 82
E-post: johanne.skillingstad@regionvarmland.se

 

Svartvit ansiktsbild av Robin Schutzer.

Robin Schützer
Assistent
Telefon: 010-833 15 67
E-post: robin.schutzer@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Mari-Louise Eriksson.

Mari-Louise Eriksson
Chef Service
Telefon: 070-209 53 46
E-post: mari-louise.eriksson@regionvarmland.se


Kök/Matsal

Svartvit ansiktsbild av Lena Larsson.

Lena Larsson
Kokerska
Telefon: 010-833 15 71
lena.larsson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Anna-Karin Ollenberg.

AnnaKarin Ollenberg
Kokerska
Telefon: 010-833 15 71
E-post: annakarin.ollenberg@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Catarina Unge.

Catarina Unge
Kokerska
Telefon: 010-833 15 71
E-post: catarina.unge@regionvarmland.se

Lokalvård

Svartvit ansiktsbild av Robin Schutzer.

Robin Schützer
Lokalvårdare
Telefon: 010-833 15 67
E-post: robin.schutzer@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Nelly Restrepo.

Nelly Restrepo Osorio
Lokalvårdare
Telefon: 010-833 15 78
E-post: nelly.restrepoosorio@regionvarmland.se


Elizabeth Restrepo
Lokalvårdare
Telefon: 010-833 15 73
E-post: elizabeth.restreporestrepo@regionvarmland.se

Vaktmästeri

Svartvit ansiktsbild av Lina Larsson.

Lina Larsson (Tjänstledig)
Vaktmästare
Telefon: 010-833 15 62
E-post: lina.larsson@regionvarmland.se

Fredrik Jansson
Vaktmästare
Telefon: 010-833 15 70
E-post: fredrik.jansson3@regionvarmland.se

Innehållet inuti det utfällbara fältet

Vakant
Specialpedagog
Telefon: 010-833 15 72
E-post:

Vakant
Socialpedagog
Telefon: 070-248 08 57
E-post:

Svartvit ansiktsbild av Hans Hellström.

Hans Hellström
IT-pedagog
Telefon 070-392 75 99
E-post: hans.hellstrom@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Margaretha Ström.

Margaretha Ström
Kortkursansvarig
Telefon: 010-833 15 61
E-post: margaretha.strom@regionvarmland.se