Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Ingesunds folkhögskola.

Postadress: Ingesunds folkhögskola, 671 91 Arvika

Besöksadress: Ingesundsvägen, Arvika

Telefon, växel: 010-83 31 550 

Fax: 0570-385 75

E-postingesund@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Tarja Nevala Berlingson.

Tarja Nevala Berlingson
Rektor
Telefon: 010-833 15 51
Mobil: 073-060 08 12
E-post: tarja.berlingson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Olle Edberg.

Olle Edberg
Biträdande rektor
Telefon: 010-833 15 69
Mobil: 073-021 79 86
E-post: olle.edberg@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Helen Harnell.

Helen Harnell
Biträdande rektor/Chef service
Telefon: 010-833 15 52
E-post: helen.harnell@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Lissbritt Aurvind Norman.

Lissbritt Aurvind Norman
Kvalitets-/projektsamordnare
Telefon: 010-833 15 80
E-post: lissbritt.aurvind@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Margaretha Ström.

Margaretha Ström
Internatföreståndare/samordnare marknadsföring
Telefon: 010-833 15 61
E-post: margaretha.strom@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Ann-Catrin Öberg.

Ann-Catrin Öberg
Administratör
Telefon: 010-833 15 77
E-post: ann-catrin.oberg@regionvarmland.se

Stefan Sundman
Bibliotek
Telefon: 010-833 15 58
E-post: stefan.sundman@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Lisa Schröder.

Lisa Schröder
Linjeledare
Telefon: 010-833 15 82
E-post: lisa.schroder@regionvarmland.se

Henric Ahlgren
Specialpedagog
Telefon: 010-833 15 72
E-post: henric.ahlgren@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Hans Hellström.

Hans Hellström
Lärare
Telefon: 070-392 75 99
E-post: hans.hellstrom@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Karl Ljunggren.

Karl Ljunggren
Lärare
Telefon: 010-833 15 64
E-post: karl.ljunggren@regionvarmland.se

Allmän kurs - Svenska som andraspråk

Svartvit ansiktsbild av Birgitta Waerme.

Birgitta Waerme
Linjeledare
Telefon: 010-833 15 81
E-post: birgitta.waerme@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Shohreh Ketabian Johnsson.

Shohreh Ketabian Johnsson
Lärare
Telefon: 010-833 15 54
E-post: shohreh.ketabian-jonsson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Therese Oldenvik.

Therese Oldenvik
Elevassistent
Telefon: 010-833 15 64
E-post: therese.oldenvik@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Zahra Taheri.

Zahra Taheri
Lärare
Telefon: 010-833 15 53
E-post: zahra.taheri@regionvarmland.se

Svartvit bild av Liselott Fjellheim.

Liselott Fjellheim
Linjeledare
Telefon: 010-833 15 66
E-post: liselott.fjellheim@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Göran Sundin.

Göran Sundin
Lärare - Trähantverk
Telefon: 010-833 15 65
E-post: goran.sundin@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Marja Wikström.

Marja Wikström
Lärare - Keramik
Telefon: 010-833 15 65
E-post: marja.wikstrom@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Pär-Anders Zetterberg.

Pär-Anders Zetterberg
Linjeledare
Telefon: 010-833 15 68
E-post: par-anders.zetterberg@regionvarmland.se

 

Bild saknas.

Rasmus Bolin Andersson
Kursansvarig Studio/Spelmusik
Telefon: 010-833 15 59
E-post: rasmus.bolin.andersson@regionvarmland.se

Lotta Delebrant
Kursansvarig Ensemblespel
Telefon: 010-833 15 59
E-post: lotta.delebrant@regionvarmland.se

Marie Johansson
Kursansvarig Singer-Songwriter
Telefon: 010-833 15 59
E-post: marie.johansson@regionvarmland.se

Per-Owe Solvelius
Kursansvarig Musiklinjen College
Telefon: 073-270 28 51
E-post: per-owe.solvelius@regionvarmland.se

Fredrik Uvefalk
Lärare Gitarr
Telefon: 010-833 15 59
E-post: fredrik.uvefalk@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Rasmus Bolin Andersson.

Rasmus Bolin Andersson
Kursansvarig Studio / Spelmusik
Telefon: 010-833 15 59
E-post: rasmus.bolin.andersson@regionvarmland.se

Ansiktsbild av Lotta Delebrant.

Lotta Delebrant
Kursansvarig Ensemblespel
Telefon: 010-833 15 59
E-post: lotta.delebrant@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Marie Johansson.

Marie Johansson
Kursansvarig Singer-Songwriter
Telefon: 010-833 15 59
E-post: marie.johansson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Per-Owe Solvelius.

Per-Owe Solvelius
Kursansvarig Musiklinjen College
Telefon: 073-270 28 51
E-post: per-owe.solvelius@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Fredrik Uvefalk.

Fredrik Uvefalk
Lärare Gitarr
Telefon: 010-833 15 59
E-post: fredrik.uvefalk@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Johanne Skillingstad.

Johanne Skillingstad
Kursansvarig
Telefon: 070-647 76 82
E-post: johanne.skillingstad@regionvarmland.se

Per Erik Aronson
Lärare
Telefon: 010-833 15 65
E-post: pererik.aronson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Robin Schutzer.

Robin Schützer
Assistent
Telefon: 010-833 15 67
E-post: robin.schutzer@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Mari-Louise Eriksson.

Mari-Louise Eriksson
Lärare
Telefon: 070-209 53 46
E-post: mari-louise.eriksson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Sargon Kato.

Sargon Kato
Assistent
Telefon: 070-209 53 46
E-post: sargon.kato@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Helen Harnell.

Helen Harnell
Chef Service
Telefon: 010-833 15 52
E-post: helen.harnell@regionvarmland.se

Kök/Matsal

Svartvit ansiktsbild av Lena Larsson.

Lena Larsson
Kokerska
Telefon: 010-833 15 71
lena.larsson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Anna-Karin Ollenberg.

AnnaKarin Ollenberg
Kokerska
Telefon: 010-833 15 71
E-post: annakarin.ollenberg@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Catarina Unge.

Catarina Unge
Kokerska
Telefon: 010-833 15 71
E-post: catarina.unge@regionvarmland.se

Lokalvård

Svartvit ansiktsbild av Fredrik Svedman.

Fredrik Svedman
Lokalvårdare
Telefon: 010-833 15 73
E-post: fredrik.svedman@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Robin Schutzer.

Robin Schützer
Lokalvårdare
Telefon: 010-833 15 67
E-post: robin.schutzer@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Nelly Restrepo.

Nelly Restrepo Osorio
Lokalvårdare
Telefon: 010-833 15 78
E-post: nelly.restrepoosorio@regionvarmland.se

Vaktmästeri

Svartvit ansiktsbild av Lina Larsson.

Lina Larsson
Vaktmästare
Telefon: 010-833 15 62
E-post: lina.larsson@regionvarmland.se

Innehållet inuti det utfällbara fältet

Henric Ahlgren
Specialpedagog
Telefon: 010-833 15 72
E-post: henric.ahlgren@regionvarmland.se

Malin Ericsson
Socialpedagog
Telefon: Saknas
E-post: malin.ericsson@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Hans Hellström.

Hans Hellström
IT-pedagog
Telefon 070-392 75 99
E-post: hans.hellstrom@regionvarmland.se

Svartvit ansiktsbild av Margaretha Ström.

Margaretha Ström
Kortkursansvarig
Telefon: 010-833 15 61
E-post: margaretha.strom@regionvarmland.se

Sidan uppdaterad

Hjälpte sidan dig?

Till toppen