Start / Klarälvdalen / Om skolan / Kontakt

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Klarälvdalens folkhögskola.

Stöllet

växel

Adress: Kyrkvägen 13, 680 51 Stöllet
Telefon: 010-83 31 200
Fax: 0563-814 45
E-post: klaralvdalen@regionvarmland.se

Hagfors

Adress: Asplunds skolan Dalavägen 26, 683 30 Hagfors
Telefon: 010-83 31 201, 010-83 31 200
E-post: klaralvdalen@regionvarmland.se

Sunne

Adress: Zandergatan 1, 686 31 Sunne
Telefon: 010-833 12 00
E-post: klaralvdalen@regionvarmland.se

Kretsloppshuset

Adress: Södra Viken, 686 93 Sunne
Telefon: 010-833 18 20, 010-833 12 00
E-post: klaralvdalen@regionvarmland.se

Rektor

Porträttfoto av Ingela Blomberg rektor på Klarälvdalens folkhögskola 

Ingela Blomberg
Telefon: 010-833 12 17
E-post: ingela.blomberg@regionvarmland.se

Porträttfoto av Ingela Blomberg rektor på Klarälvdalens folkhögskola 

Rektor

Ingela Blomberg

Telefon: 010-833 12 17

E-post: ingela.blomberg@regionvarmland.se

Porträttfoto av Lisa Carlsson som är biträdande rektor på Klarälvdalens folkhögskola.

Biträdande rektor

Lisa Carlsson

Telefon: 010-833 12 10

E-post: lisa.carlsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Carin Svensson som är lärare i svenska och engelska på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Allmän kurs

Carin Svensson svenska, engelska

Telefon: 010-833 12 12

E-post: carin.svensson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Caroline Mattsson som är lärare i svenska

Lärare Allmän kurs

Caroline Mattsson svenska, engelska, svenska som andraspråk

Telefon: 010-833 17 54

E-post: caroline.mattsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Liz Persson som är lärare i naturkunskap, matematik och svenska som andraspråk på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Allmän kurs

Liz Persson naturkunskap, matematik, svenska som andraspråk

Telefon: 010-833 12 11

E-post: liz.persson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Ninnie Eråker som är lärare i naturkunskap och matematik på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Allmän kurs

Ninnie Eråker naturkunskap, matematik

Telefon: 010-833 17 56

E-post: ninnie.eraker@regionvarmland.se

Porträttfoto av Ola Carlsson som är lärare i samhällskunskap, historia och religion på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Allmän kurs

Ola Carlsson samhällskunskap, historia, religion

Telefon: 010-833 12 01

E-post: parola.karlsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Pär-Eric Thörnquist lärare i samhällskunskap, historia och religion samt studievägledare på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Allmän kurs

Pär-Eric Thörnquist samhällskunskap, historia, religion

Telefon: 010-833 12 13

E-post: par-eric.thornquist@regionvarmland.se

Porträttfoto av Lars Jonsson som är lärare i turism och friluftsliv på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Turism och friluftsliv

Lars Jonsson

Telefon: 010-83 31 214

E-post: lars.jonsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Michael Raaman lärare självhushållningskurs på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Självhushållningskurs

Michael Raaman

Telefon: 010-833 18 20

E-post: michael.raaman@regionvarmland.se

Porträttfoto av Tina Bok lärare vård och omsorg på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Vård och omsorg

Tina Bok

Telefon: 010-833 17 53

E-post: tina.bok@regionvarmland.se

Porträttfoto av Susanne Broberg lärare vård och omsorg på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Vård och omsorg

Susanne Broberg

Telefon: 010-833 17 55

E-post: susanne.broberg@regionvarmland.se

Porträttfoto av Tony Sahlberg lärare natur- och faunavård på Klarälvdalens folkhögskola. 

Lärare Natur- & Faunavård

Tony Sahlberg

Telefon: 010-833 12 16

E-post: tony.sahlberg@regionvarmland.se

Porträttfoto av Nils Miltander lärare skoglig utbildning på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Skoglig utbildning

Nils Miltander

Telefon: 010-833 12 05

E-post: nils.miltander@regionvarmland.se

Porträttfoto av Håkan Olsén lärare dokumentation Nordvärmland på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Dokumentation Nordvärmland

Håkan Olsén

Telefon: 010-833 12 18

E-post: hakan.olsen@regionvarmland.se

Porträttfoto av Ingela Källen lärare skogsguide på Klarälvdalens folkhögskola. 

Lärare Skogsguide

Ingela Källen

Telefon: 010-833 12 20

E-post: ingela.kallen@regionvarmland.se

Porträttfoto av Monica Olsson ekonom på Klarälvdalens folkhögskola.

Ekonom

Monica Olsson

Telefon: 010-833 12 06

E-post: monica.olsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Monica Haglund administratör på Klarälvdalens folkhögskola.

Adminstratör

Monica Haglund

Telefon: 010-833 12 03

E-post: monica.haglund@regionvarmland.se

Porträttfoto av Ewa Jacobsson administratör, IT och marknadsföring på Klarälvdalens folkhögskola.

Administratör, IT, Marknad

Ewa Jacobsson

Telefon: 010-833 12 07

E-post: ewa.jacobsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Göran Nilsson som är vaktmästare på Klarälvdalens folkhögskola.

Vaktmästare

Göran Nilsson

Telefon: 010-833 17 08

E-post: hans.goran.nilsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Gunvor Olsson som är lokalvårdare på Klarälvdalens folkhögskola.

Lokalvårdare

Gunvor Olsson

Telefon: 010-833 12 09

E-post: gunvor.olsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Anna-Lena Lilläng köksbiträde på Klarälvdalens folkhögskola.

Kök

Anna-Lena Lilläng

Telefon: 010-833 12 04

E-post: anna-lena.lillang@regionvarmland.se

Porträttfoto av Marie-Louise Blom kock på Klarälvdalens folkhögskola.

Kök

Marie- Louise Blom

Telefon: 010-833 12 04

E-post: marie-louise.blom@regionvarmland.se

Porträttfoto av Laila Jönsson internatförståndare på Klarälvdalens folkhögskola.

Internatföreståndare

Laila Jönsson

Telefon: 010-833 12 02

E-post: laila.n.jonsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Pär-Eric Thörnquist lärare i samhällskunskap, historia och religion samt studievägledare på Klarälvdalens folkhögskola.

Lärare Allmän kurs, Studievägledare

Pär-Eric Thörnquist

Telefon: 010-833 12 13

E-post: par-eric.thornquist@regionvarmland.se

Porträttfoto av Ewa Jacobsson administratör, IT och marknadsföring på Klarälvdalens folkhögskola.

Administratör, IT, Marknadsföring

Ewa Jacobsson

Telefon: 010-833 12 07

E-post: ewa.jacobsson@regionvarmland.se

Sidan uppdaterad

Hjälpte sidan dig?

Till toppen