Start / Kyrkerud / Om skolan / Kontakt

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Kyrkeruds folkhögskola

Rektor och hund i en fåtölj

Kyrkeruds kontaktuppgifter

Årjäng

Adress: Kyrkeruds folkhögskola, 672 91 Årjäng
Telefon: 010-83 31 340
E-post:kyrkerud@regionvarmland.se

Säffle

Adress: Olov Trätäljagatan 2, 661 30 Säffle

Telefon: 010-833 13 40 eller 010-833 13 42.

Personal

Ledning

Jan Andreasson
Rektor
Telefon: 010-833 13 54
Mobil: 072-721 33 54
E-post: jan.andreasson@regionvarmland.se

Therese Sjögren
Biträdande rektor Allmän kurs
Telefon: 010-833 13 50
Mobil: 070-601 33 50
E-post: therese.sjogren@regionvarmland.se

Jonas Lindström
Biträdande rektor konstkurser
Telefon: 010-833 13 60
Mobil: 072-468 43 34
E-post: jonas.lindstrom@regionvarmland.se

Charlotte Bennetoft
Chef administration och service
Telefon: 010-833 13 51
Mobil: 073-082 97 07
E-post: charlotte.bennetoft@regionvarmland.se

Ekonomi

Amanda Flink
Ekonom
Telefon: 010-833 13 58
Mobil: 070-344 94 64
E-post: amanda.flink@regionvarmland.se

Administration

Maria Larsson
Administration, Internat, distanskurser
Telefon: 010-833 13 48
Mobil: 072-731 33 48
E-post: maria.larsson@regionvarmland.se

Lisa Johansson
Administration
Telefon: 010-833 13 56
Mobil: 076-832 57 66
E-post: lisa.johansson@regionvarmland.se

Anja Byh
Administration Säffle, studiestöd
Telefon: 010-833 13 42
Mobil: 073-064 89 83
E-post: anja.byh@regionvarmland.se

Bibliotek

Line Blomstrand
Telefon: 010-833 13 44
Mobil: 070-602 23 10
E-post: line.blomstrand@regionvarmland.se

Kurator

Helena Torger
Telefon: 010-833 13 45
E-post: helena.torger@regionvarmland.se

Service

Henrik Olsson
Vaktmästare
Telefon: 010-833 13 46
Mobil: 070-363 76 67
E-post: henrik.olsson@regionvarmland.se

Petra Gustafsson
Kock
Telefon: 010-833 13 41
Mobil: 076-801 33 41
E-post: petra.gustafsson@regionvarmland.se

Miriam Carlénsson
Kock
Telefon: 010-833 13 63
Mobil: 072-468 43 41
E-post: miriam.carlensson@regionvarmland.se

Marta Gustafsson
Lokalvård
Telefon: 010-833 13 62
Mobil: 072-468 43 40
E-post: marta.gustafsson@regionvarmland.se

Maribel Argallon
Lokalvård
Telefon: 010-833 13 64
Mobil: 072-468 43 42
E-post: maribel.argallon@regionvarmland.se

Cheril Comon
Lokalvård
Telefon: 010-833 13 62
Mobil: 072-468 43 40

Lärare Allmän kurs

Nils-Göran Hultman
Lärare yrkesförberedande kurs
E-post: nils.hultman@regionvarmland.se

Maria Heilinger Shalan
Lärare yrkesförberedande kurs
Telefon: 010-833 13 34
E-post: maria.heilinger.shalan@regionvarmland.se

Christoffer Qvist
Lärare allmän kurs
Telefon: 010-833 13 35
E-post: christoffer.qvist@regionvarmland.se

Sophie Stålberg
Telefon: 072-468 44 50
E-post: sophie.stalberg@regionvarmland.se

Gunnel Svan
Lärare Allmän kurs
E-post: gunnel.svan@regionvarmland.se

Peter Larsson (föräldaledig läsåret 2021/2022)
Lärare Allmän kurs, SYV
Telefon: 010-833 13 43
Mobil: 076-797 85 19
E-post: peter.larsson@regionvarmland.se

Petter Börjesson
Lärare Allmän kurs, Svenska som andra språk
Telefon: 010-833 13 59
Mobil: 072-453 65 12
E-post: petter.borjesson@regionvarmland.se

Tobias Lundberg
Lärare Allmän kurs, Säffle
Telefon: 010-833 13 65
Mobil: 072-468 43 45
E-post: tobias.lundberg@regionvarmland.se

Abseret Tekie
Studiestöd, Säffle
Telefon: 010-833 13 67
Mobil: 072-468 44 59
E-post: abseret.tekie@regionvarmland.se

Ali Ali
Lärare, Säffle
Telefon: 010-833 13 42
E-post: ali.ali@regionvarmland.se

Lärare profilkurser konst

Jessika Nordengel
Lärare profilkurs, textil
Telefon: 010-833 13 47
Mobil: 070-631 33 47
E-post: jessika.nordengel@regionvarmland.se

Lena Andersson
Lärare profilkurs, måleri
Telefon: 010-833 13 49
Mobil: 070-241 33 49
E-post: lena.andersson@regionvarmland.se

Henric Westlund
Lärare profilkurs, grafik/skulptur
Telefon: 010-833 13 55
Mobil: 076-119 59 59
E-post: henric.westlund@regionvarmland.se

Jonas Lindström
Lärare profilkurs, keramik
Telefon: 010-833 13 60
Mobil: 072-468 43 34
E-post: jonas.lindstrom@regionvarmland.se

Annie Lindgren
Lärare profilkurs, keramik
Telefon: 010-833 13 53
Mobil: 070-267 21 82
E-post: annie.lindgren@regionvarmland.se

Tova Fransson
Lärare profilkurs, grafik
E-post: tova.fransson@regionvarmland.se

Sidan uppdaterad

Hjälpte sidan dig?

Till toppen