Till startsidan

Kontakta regional utveckling

Välkommen att kontakta oss som arbetar med regional utveckling.

Eleonore Åkerlund

Regional utvecklingsdirektör
Telefon: 010-833 10 58
Mobil: +46724585458
E-post: eleonore.akerlund@regionvarmland.se

Porträttfoto av Elenore Åkerlund


Fredric Norlin

Enhetschef
Telefon: 010-833 10 02
Mobil: +46724585477
E-post: fredric.norlin@regionvarmland.se

Porträttfoto av Fredric Norlin


Rebecka Hallén Jorquera

Enhetschef
Telefon: 010-833 10 99
Mobil: +46724635299
E-post: rebecka.jorquera@regionvarmland.se

Porträttfoto


Sandra Svennberg

Enhetschef
Telefon: 010-833 18 94
Mobil: +46725411094
E-post: sandra.svennberg@regionvarmland.se

Porträttfoto av Sandra Svennberg

Agnetha Nilsson

Nämndsekreterare
Telefon: 010-833 18 38
Mobil: +46761082500
E-post: agnetha.nilsson@regionvarmland.se

Porträttfoto av Agnetha Nilsson


Eva Jacobsson

Controller
Telefon: 010-833 10 15
Mobil: +46706048369
E-post: eva.jacobsson@regionvarmland.se


Lotta Carlborg

Ledningsstrateg
Telefon: 010-833 11 35
Mobil: +46724684335
E-post: lotta.carlborg@regionvarmland.se


Regina Matsson

HR-konsult
Telefon: 010-833 10 08
Mobil: +46730648073
E-post: regina.mattsson@regionvarmland.se


Helén Marcus

Projektmedarbetare
Telefon: 010-833 10 91
Mobil: +46706187757
E-post: helen.marcus@regionvarmland.se

Samuel Gök

Analytiker
Telefon: 010-833 10 56
Mobil: +46724684589
E-post: samuel.gok@regionvarmland.se

Porträttfoto av Samuel Gök


Sandra Röjdén Thyberg

Analytiker
Telefon: 010-831 53 63
Mobil: +46724691611
E-post: sandra.thyberg@regionvarmland.se

Sandra Röjdén Thyberg

Daniel Ekström

Projektledare, Energikontor Värmland
Telefon: 010-833 10 22
Mobil: +46724690347
E-post: daniel.ekstrom@regionvarmland.se


Dag Hallén

Strateg, bioekonomi, klimat och energi
Telefon: 010-833 10 95
Mobil: +46702376514
E-post: dag.hallen@regionvarmland.se

Porträttfoto av Dag Hallén


Maria Lindeberg

Projektledare, Hållbara investeringar
Telefon: 010-833 11 18
Mobil: +46730710197
E-post: maria.lindeberg@regionvarmland.se

Porträttfoto


Sofia Nibblén Berndtsson

Ledningsstöd
Telefon: 010-833 18 04
Mobil: +46702935064
E-post: sofia.nibblen-berndtsson@regionvarmland.se

Porträttfoto

Emma Andersson

Beredningssamordnare
Telefon: 010-833 10 47
Mobil: +46724684653
E-post. emma.andersson4@regionvarmland.se

Porträttfoto av Emma Andersson


Emma Mattsson

Samordnare projektekonomi
Telefon: 010-833 10 46
Mobil: +46724684652
E-post: emma.mattsson2@regionvarmland.se

Porträttfoto av Emma Mattson


Fredrik Örtlund

Beredningshandläggare
Telefon: 010-833 10 53
Mobil: +46768346184
E-post: fredrik.ortlund@regionvarmland.se

Porträtt Fredrik Örtlund


Julia Karlsson

Beredningshandläggare
Telefon: 010-833 10 43
E-post: julia.karlsson2@regionvarmland.se

Porträttfoto


Malin Karlsson

Projektekonom
Telefon: 010-833 10 11
Mobil: +46724592839
E-post: malin.karlsson6@regionvarmland.se


Lisa Åbjörn

Projektekonom
Telefon: 010 833 10 90
Mobil: +4670 0015916
E-post: lisa.abjorn@regionvarmland.se

Angelica Jacobo

Regional digitaliseringskoordinator
Telefon: 010-833 10 84
Mobil. +46724579851
E-post: angelica.jacobo@regionvarmland.se

Porträttfoto av Angelina Jacobo


Erik Larsson

Regional bredbandskoordinator
Telefon: 010-833 10 39
Mobil: +46730799829
E-post: erik.larsson@regionvarmland.se


Mattias Landin

Trafikstrateg
Telefon: 010-833 10 61
Mobil: +46705444632
E-post: mattias.landin@regionvarmland.se

Porträttfoto av Mattias Landin


Marcus Smedman

Infrastrukturstrateg
Telefon: 010-833 10 34
Mobil: +46703915340
E-post: marcus.smedman@regionvarmland.se

Porträttfoto av Marcus Smedman


Ulf Rosenqvist

Samhällsplanerare
Telefon: 010-833 10 55
Mobil: +46724635246
E-post: ulf.rosenqvist@regionvarmland.se

Camilla Tellås

Internationell strateg, EU
Telefon: 010-833 10 32
Mobil: +46730707490
E-post: camilla.tellas2@regionvarmland.se

Porträtt CamillaTellås


Johan Lundgren

Regional utvecklingsledare, Dialog Sverige – Norge
Telefon: 010-833 10 06
Mobil: +46724684282
E-post: johan.lundgren@regionvarmland.se

Porträtt Johan Lundgren


Kajsa Sundström Van Zeveren

Head of Office Region Värmland European Office
Telefon: +32 (0)474-98 95 14
E-post: kajsa.sundstrom@regionvarmland.se


Kaltum Hussein

Internationell handläggare
Telefon: 010-833 10 37
Mobil: +46 72 468 45 79
E-post: kaltum.hussein@regionvarmland.se

Porträttfoto av Kaltum Hussein


Simon Fredholm

Internationell handläggare, Region Värmland European Office
Telefon: 010-833 10 65
Mobil: +46724576717
E-post: simon.fredholm@regionvarmland.se

Anders Olsson

Strateg forskning och innovation
Telefon: 010-833 10 25
Mobil: +46706187755
E-post: anders.olsson@regionvarmland.se

Porträtt Anders Olsson.


Anna Stålhammar

Näringslivsutvecklare, företagsstöd
Telefon: 010-833 10 28
Mobil: +46730799835
E-post: anna.stalhammar@regionvarmland.se

Porträttfoto


Linda Janliden Resare

Utvecklingsledare
Telefon: 010-833 10 92
Mobil: +46702471668
E-post: linda.janliden.resare@regionvarmland.se

Porträttfoto av Linda Janliden Resare


Marko Lasic

Näringslivsutvecklare, företagsstöd
Telefon: 010-831 99 32
Mobil: +46725970632
E-post: marko.lasic@regionvarmland.se

Porträttfoto av Marco Lasic


Maria Frisk

Näringslivsstrateg
Telefon: 010-833 10 41
Mobil: +46724684967
E-post: maria.frisk@regionvarmland.se

Porträttfoto av Maria Frisk

Gunilla Evers

Strateg, jämställdhet
Telefon: 0108331027
Mobil: +46706187757
E-post: gunilla.evers@regionvarmland.se

Porträttfoto av Gunilla Evers


Jan-Erik Andrén

Regional Utvecklingsledare, validering
Telefon: 010-833 11 10
Mobil: +46724684910
E-post: jan-erik.andren@regionvarmland.se

Porträttfoto av Jan-Erik Andrén


Ulrica Matthed Bergström

Strateg, kompetensförsörjning
Telefon: 010-833 10 64
Mobil: +46724579850
E-post: ulrica.matthedbergstrom@regionvarmland.se

Porträttfoto av Ulrica Matthed


Katarina Nordmark

Projektledare
Mobil: +4673369900
E-post: katarina.nordmark@regionvarmland.se

Porträtt Katarina Nordmark

Jenny Wallmenius Höög

Regional utvecklingsstrateg, strategiska påverkansfrågor och Varumärket Värmland
Telefon: 010-833 11 21
Mobil: +46702205610
E-post: jenny.hoog@regionvarmland.se

Porträttfoto av Jenny Höög


Kajsa Carlsson

Kommunikatör, strategiska påverkansfrågor
Telefon: 010-8314861
Mobil: +46724635346
E-post: kajsa.carlsson@regionvarmland.se

Porträttfoto


Emely Sandsjoe

Kommunikatör, Varumärket Värmland
Telefon: 010-833 10 81
Mobil: +46722373672
E-post: emely.sandsjoe@regionvarmland.se

Porträttfoto av Emely Sandsjoe


Malin Vikner

Regional utvecklingsstrateg, Värmlandsstrategin
Telefon: 010-833 10 77
Mobil: +46722327429
malin.vikner@regionvarmland.se

Porträttfoto av Malin Vikner

Ahmed Alaeddine

Head of Business, Region Värmland
Telefon: 010-833 10 35
Mobil: +46765273835
E-post: ahmed.alaeddine@regionvarmland.se

 

Benjamin Amukena Nyqvist

Investeringsrådgivare, Business Region Värmland
Telefon: 010-833 10 42
Mobil: +46706187764
E-post: benjamin.amukena.nyqvist@regionvarmland.se

Porträttfoto

Sidan uppdaterad

Hjälpte sidan dig?